5-dňové dielne a ateliéry 

Tu si môžte vybrať dielňu či ateliér v ktorom budete počas Taroum tvoriť pod vedením lektora. Od pondelka do piatku máte priestor na tvorbu v jednotlivých dielňach. V sobotu odprezentujeme čo sme vytvorili na vernisážach a predstaveniach, ktoré budú otvorené aj pre širšiu verejnosť.

HUDOBNÁ DIELŇA

VIZIONÁRSKE UMENIE

A VÝTVARNÁ ALCHÝMIA

ŽONGLÉRSKA

DIELŇA

HLINOTVORENIE

FOTOSYMPOSION

DIVADELNÁ

DIELŇA

HERBÁRIUM

 

Hudobná dielňa s Tomášom

5 dní hudobného experimentovania, improvizovania, hrania a spievania s hudobníkom, multiinštrumentalistom, spevákom, skladateľom, dizajnérom a výrobcom hudobných nástrojov Tomášom Brichtom zo Zaježovej.

Formou individuálnych lekcií a spoločných improvizácií sa povenujeme od spevu cez hru na rôzne hudobné nástroje až po skladanie piesní.

Hravou formou sa ponoríme do hudobnej improvizácie, zahráme si na elektrickej gitare, basovej gitare, bicích, či na originálnom hudobnom nástroji guitarcelle. Zaspievame si na mikrofón a zistíme aká tónina znie Vášmu hlasu najlepšie.

vhodné od laikov až po pokročilých hudobníkov

4 - 6 účastníkov

 

Vizionárske umenie a výtvarná alchýmia so Živou

Vydáme sa spolu na cestu k zdroju našej inšpirácie a vnútornej sily a naučíme sa dívať na svet novými očami. Prostredníctvom vedených vizualizačných cvičení, tvorivých zadaní a samotnej práce zväčšíme náš umelecký potenciál a tiež uvoľníme bloky, ktoré nás brzdia v tvorbe. Budeme pracovať s imagináciou a snami, technikami kresby a maľby a landartom-umením v krajine. Tiež si vytvoríme vlastný osobný totem sily a naučíme sa základnú prácu s medicínskym kruhom. Učastníci tejto dielne si okrem vytvorených umeleckých diel odnesú sadu neoceniteľných nástrojov a techník ako byť viac tvorivý v každodennom živote

5-12 účastníkov starších ako 14 rokov.

 

Žonglérska dielňa s Paulou 

 

Príďte sa presvedčiť, že žonglovanie nepatrí iba do cirkusu a na divadelné pódia, ale je to tiež úžasný a zábavný spôsob ako zosúladiť pohyb tela a mysle, prepojiť pravú a ľavú hemisféru a naučiť sa sústrediť na práve prežívaný okamih.
Naučíme sa základy žonglovania s loptičkami, kuželkami a kruhmi a takisto budeme točiť s poikami a hulahoopmi. Ukážem vám ako si vyrobiť vlastné kvalitné žonglovátka za minimálne náklady. Večer si v čarovnej atmosfére zatočíme s farebnými svietiacimi poikami, a tí najodvážnejší (len dospelí a veľké deti) budú mať na záver možnosť vyskúšať si aj samotné točenie s ohňom.

 

Počet účastníkov 4-10, vhodné pre deti od 10 rokov a dospelých do 100 rokov

 

Fotosymposion so Soňou

Budeme spolu objavovať čaro média fotografie, obrazne aj doslovne maľovať svetlom, hrať sa s imagináciou a intuitívnou tvorbou pomocou dlhej expozície, luminografie či svetelnej projekcie. Tieto techniky využijeme na spontánnu tvorbu fotografických obrazov. Zoznámim Vás aj s postprodukciou fotografií vo fotoeditoroch, vďaka ktorej budete vedieť svojim dielam vdýchnuť nový rozmer a silu. Kurz sa bude diať v rámci väčšieho podujatia s množstvom ďalších aktivít, čo prináša priestor na to, aby som sa s Vami podelila o svoje skúsenosti s dokumentárnou fotografiou a ukázala Vám ako zachytiť podstatu momentu.

 

7- 10 účastníkov, vhodné pre dospelých a deti s vôľou sústrediť sa

 

Herbárium s Veronikou

Vydáme sa na potulky letnou zaježovskou lúkou aj lesom, spoznáme jej skryté zákutia aj priestranné lúky a ich voňavé esencie aj bylinných pomocníkov. Identifikujeme byliny priamo v teréne, založíme si vlastné herbáre, popíšeme liečivé účinky, vyrobíme bylinkové soli, kvetové vody, prírodné parfémy, osviežovače či repelenty, tinktúry, slnečné či masážne oleje a ďalšie liečivé bylinné prekvapenia, ktoré si odnesiete so sebou. Počas týchto dní budeme používať bylinnú kozmetiku, piť liečivé čaje a jesť divoké byliny, ktoré nám príroda ponúkne. Zoznámim Vás s mojimi osvedčenými postupmi spracovania liečivých rastlín a tiež s prírodnými surovinami na výrobu bylinných prípravkov aj prírodnej kozmetiky.

5-13 účastníkov

všetky vekové kategórie, deti do 12 rokov len v sprievode rodičov

 

Divadelná dielňa s Adamom

 

Sme profesionálni herci a máme dlhoročné skúsenosti s prácou s deťmi a pre deti. Počas 6 dní, sa

budeme v divadelnej dielni venovať rozvíjaniu hereckého prejavu a základom divadelnej tvorby ako je 

pohyb herca na javisku, výrazové prostriedky, javisková reč, tvorba dialógov. Okrem toho budeme spolupracovať s dielňou v ktorej budú vznikať kostýmy, rekvizity a samotná scéna.  Našim cieľom bude vytvoriť ucelené divadelné predstavenie s ekologickou tématikou tak, aby sa deti naučili základom dramatickej tvorby a ochrany prírody. 

 

Do divadelnej dielne sa môže zapojiť okolo 20 detí.

 

Hlinotvorenie s Amigom

Hlino - tvorenie s Amigom (Tomášom Vnučkom) - výtvarníkom, dizajnérom a prírodným staviteľom. V hlinárskej dielni budeme objavovať tvorivé možnosti hliny. Venovať sa budeme sgrafitu, plastikám, maľbám a experimentovaniu s hlinou. Povieme si aké má vlastnosti, ako a kde ju v prírode nájdeme, ako ju pripraviť. Naučíme sa vyrobiť rôzne druhy omietok a spôsoby prípravy podkaldov. Na záver spoločne spravíme dekoratívnu omietku s grafitom na stenu v Sekierskom domci. Z kurzu si odnesiete okrem svojich hlinených obrazov a zážitkov aj schopnosť tvoriť a pracovať s týmto užasným prírodnym materiálom.

 

5-10 účastníkov

Vhodné pre deti aj dospelých. 

Momentálně nelze nic zarezervovat. Zkuste to znovu později.

© 2023 by Naomi Rhyme. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now