Usadlosť Sekier

Zaježová - lazy pri Zvolene

Ekokomunita Sekier

Ekokomunita Sekier je tradičné gazdovstvo na laze v Zaježovej, ktoré v roku 1994 zakúpilo občianske združenie Pospolitosť pre harmonický život (PHŽ). Inšpirujúc sa skromným a sebestačným životom našich predkov, ale aj modernými trendami napr. v hnutí ekodedín, prírodnom staviteľstve, permakultúre a pod.  sa snaží nájsť alternatívu bezduchému konzumu.  Na Sekieri PHŽ vytvorilo priestor pre aktívnych mladých ľudí, ktorí chcú pomôcť pri spravovaní malej farmy, alebo pri rôznych projektoch v Zaježovej a okolí. Súčasne sa popritom môžu veľa naučiť o stavaní domov, remeslách, gazdovaní, či živote v komunite. V neposlednom rade tu majú možnosť užiť si pobyt v krásnej krajine. Na Sekier by mali prichádzať ľudia, ktorí sa snažia vstrebať čo najviac skúseností a vedomostí súvisiacich zo životom na lazoch a v komunite. Nielen tých praktických, napr. ako si vystrúhať drevenú lyžičku, či dopestovať mrkvu, ale aj o tom ako spolunažívať, spolupracovať a zdieľať .

Kuchyňa

Jedlo nám budú pripravovať skvelí kuchári, ktorí sa postarajú o Váš kompletný stravný a pitný režim - raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru a budú otvorení Vašim chutiam a nárokom na zloženie stravy a pripravený podeliť sa o svoje skúsenosti. Jedlá budú pripravované výhradne zo slovenských produktov, prednostne z lokálnych zdrojov. Pitný režim obohatí Čajovňa.

Ubytovanie

Spanie pre rodiny vo vlastných stanoch na sekierskej lúke.

Deti bez rodičov (12-18) budú spať s lektormi v Teepee, alebo na sene v humne.

Pre výnimočné prípady - tehotné ženy a chorých bude zabezpečené spanie v priľahlej Sekierskej usadlosti. 

Hygiena zabezpečená formou záhradných spŕch a suchých záchodov.

Doprava od parkovacích miest na miesto konania, bude pre batožinu a telesne postihnutých zabezpečená kyvadlovou dopravou, ostatní sa dopravia po vlastných nohách cca 30min.

V nedeľu od 16-16.30 h bude na parkovisku terénne auto s vozíkom a odvezie Vám batožinu.

GPS súradnice:

miesto konania TAROUM: Sekier

48.477843,19.20472  


parkovisko na Podsekieri

48.468227,19.204484 

© 2023 by Naomi Rhyme. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now