Lektori Taroum

Mgr. art. Soňa Sadloňová

Adam Kerďo

Venujem sa divadlu od 6.rokov.Najprv v súbore Leporelo a potom v experimentálnom muzikálovom súbore Biele Divadlo,kde sme sa zameriavali na autorské muzikály.Účinkoval som v divadle Ludus,v trnavskom divadle,v divadle Andreja Bagara v Nitre.Posledných 10 rokov hrám divadelné rozprávky pre deti s putovným divadlom Baretka a 3 roky účinkujem v bratislavskom Red Cat Cabarete.

Veronika Kuku Repková

Mgr. art. Tomáš Brichta

 Hudobník, multiinštrumentalista, spevák, skladateľ, dizajnér a výrobca originálnych hudobných nástrojov. 

Vyštudoval drevorezbu na Škole úžitkového výtvarníctva a priemyselný dizajn na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Za svoje dizajnérske produkty získal niekoľko ocenení a vystavoval doma aj v zahraničí. Vyrobil niekoľko originálnych solitérnych hudobných nástrojov pre popredných slovenských a českých hudobníkov.

Ako gitarista, spevák a skladateľ pôsobí vo viacerých hudobných zoskupeniach. Tvorí autorské piesne a texty. Venuje sa tiež hudobnej improvizácii.

 

http://guitarcello.sk/ 

Tomáš Amigo Vnučko

Paula Liptáková

Vyštudoval dizajn a našiel sa

v prírodnom staviteľstve - v hline, dreve a slame. Tým že je šetrné k prírode,

využíva lokálne zdroje, spája ľudí (komunitné stavby, workshopy)

v ňom vidí cestu, ako pomôcť dostať dnešný svet do rovnováhy a trvalej udržateľnosti.

Pri tvorbe sa venuje hlavne hline, omietkam a špeciálne dizajnovkám, vitrážam, plastikám, hlineným obrazom a ich návrhom. Absolvoval  akreditované školenia na prácu s hlinou. Baví ho aj tesárina a práca so slamou a vápnom. 

Študovala propagačné výtvarníctvo v Ružomberku a neskôr v Bratislave,

no viac ju to ťahalo k pohybu a tancu, vďaka čomu sa medzitým dostala do skupiny artistov-žonglérov. Naučila sa tancovať s ohňom, ovládať žonglovacie lopty, poiky, hula-hoop a iné, čo jej okrem sebarealizácie poskytlo tiež príležitosť precestovať veľkú časť Európy.

Momentálne sa venuje najmä svojej rodine a záhrade, ale príležitostne vystupuje s fireshow a v poslednej dobe sa s nadšením venuje tiež výrobe žonglovacích loptičiek a hula-hoopov.

Zakladateľka bylinného sprievodcu - projektu HERBÁRIUM, celou dušou i srdcom bylinkami obrastená slobodná mamička 6 ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť, spoluprácu a blízkosť k prírode.

Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy na Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.

herbariumprojekt.sk

Maliarka, grafička a ilustrátorka, tvorí pod menom Živa. Vyštudovala propagačnú grafiku a učiteľstvo výtvarného umenia v Banskej Bystrici a umeniu sa venuje od útleho detstva. Jej najväčšou inšpiráciou sú snové a zmenené stavy vedomia a  prírodné cykly. Častou témou jej obrazov je ženstvo, spojenie človeka s prírodou a univerzom. Zámerom jej diel je pozdvihovať vedomie a pomáhať ľuďom nachádzať ich vlastnú vnútornú silu v komplikovanej spleti každodenného života.

www.obrazysrdca.sk

Profesionálna fotografka, výtvarníčka a dizajnérka. Vyštudovala fotografiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a vystavovala doma i v zahraničí. Špecializuje sa na monumentálnu fotografickú výtvarnú tvorbu do interiérov. V jej voľnej tvorbe prevažuje imaginatívna fotografia. Používa techniky dlhej expozície, luminografie, svetelnej projekcie.  Fotografia je pre ňu výrazovým prostriedkom na zachytenie pocitov a vnutorných vízií.

Organizuje fotografické workshopy a niekoľko rokov viedla fotokrúžok pre deti zo zaježovskej školy.

 

www.sonasadlonova.sk

Lenka Živa Janoušková

 

© 2023 by Naomi Rhyme. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now