Sprievodný program

Okrem tvorby v dielni ktorú ste si vybrali,  budete mať možnosť zapojiť sa aj do sprievodného programu a vyskúšať si nové veci. Nech sa páči tu je ponuka sprievodných workshopov na tábore Taroum :) 

DREVOHRANIE

s Braňom Chavom Krejčíkom

Naučím Vás základy ručnej práce s drevom, ako len pomocou čepele, tlaku a úderu vytvoriť lyžicu, misku, alebo náročnejší projekt s dekoráciou.

Podelím sa s Vami o svoje dlhoročné skúsenosti s prácou s drevom a ukážem Vám ako zosúladiť Váš zámer s tým, čo sa v dreve skrýva.

Keďže viem, že každý z Vás má inú predstavu o náročnosti prevedenia a väčšie či menšie, alebo žiadne skúsenosti v tejto oblasti, budem sa snažiť nastaviť našu spoluprácu individuálne, pričom malú misku či lyžicu si podľa šikovnosti a náročnosti vyrobíte za jeden deň. 

OHŇOVÁ SHOW

s Paulou Liptákovou

V utorok v noci sa môžte tešiť na točenie ohňom v podaní Pauly Liptákovej - lektorky žonglérskej dielne

SVETLOM DO TMY

so Soňou Sadloňovou

Večerný fotografický workshop pre malých aj veľkých. Pomocou techniky dlhej expozície a luminografie vstúpime do obrazu a budeme svetlom domaľovávať nočnú krajinu. Experimentovaniu a fantázii sa medze nekladú :)

Lektorka Soňa Sadloňová vyštudovala fotografiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Niekoľko rokov viedla fotokrúžok pre deti v Zaježovskej škole.

SPONTÁNNY TANEC

so Soňou Sadloňovou a zaježovskými hudobníkmi

Stratíme sa v pohybe a spontánnom tanci za zvukov hudobných improvizácii v podaní zaježovských hudobníkov. V naladení na svoj stred, so zaviazanými očami - tancuj tak, akoby ťa nikto nevidel. Vyjadríme pohybom vnútorné pocity, uvoľníme napätie a budeme plynúť v tanečnej meditácii na prúd hudby.

JAM - SESSION

s Tomášom Brichtom a zaježovskými hudobníkmi

Večerné hudobné improvizácie v humne s Tomášom Brichtom a ďalšími zaježovskými hudobníkmi. Príďte si zahrať, zaspievať, započúvať sa, alebo zatancovať.

KNIHOHRANIE

s Nikolou Aronovou

Workshop kníhväzby s ilustrátorkou Nikolou Aronovou.

Čítanie z jej autorských knižiek.

PEČENIE KVÁSKOVÉHO CHLEBA

s Evou Anjelovou

Kto sa chce naučiť upiecť si zdravý domáci kváskový chlebík príďte. Nachystáme kvások, pripravíme cesto na chlebík a aj ho spolu upiečieme. Spôsobov ako pripraviť chlebík je viacero, tento je veľmi jednoduchý a pohodlný, keďže cesto na chlebík sa miesi varechou a nie rukami.

Aktivita prebehne v pondelok a v utorok v čase cca od 10-13h a 17-19h.

PARKOUR

s Milošom Brnkaľákom

Sloboda v pohybe – parkour & freerun

Objavovanie možností pohybu cez základné techniky z pohybového umenia parkour, freerun a workout. Pozrieme sa na to, aké sú naše telá silné, pevné, ohybné. Ako bezpečne skákať, dopadať na zem, dostať sa na a za prekážku. Ako pri pohybe využiť ruky a možno ako sa dostať do vzduchu

ať do vzduchu 

TANEČNÝ WORKSHOP

s Vierkou 

Mini bašavel priamo na Zaježovej :)

Zemito a ohnivo si rozprúdime žilky na cigánsku nôt. Mini bašavel priamo na Zaježovej :) Zemito a ohnivo si rozprúdime žilky na cigánsku nôtu, zadupkáme si, začapášujeme, rozihráme chodidlá, ruky i celé telo.
Začala som svoju tanečnú cestu približne pred 15-timi rokmi a odvtedy som vykúšala alebo praktizovala rôzne druhy tanca-orientálne, africké, perzské, indické, cigánske, flamenco, 5 rytmov, movement medicine a iné. Tanec je pre mňa ďalším vyjadrovacím jazykom, ktorý zrkadlí dynamiku života a má úžasný terapeutický potenciál.

HENOVANIE

s Veronikou Altoff

Zdobenie tela henou.

JOGA

so Zuzkou Rehákovou

Deti sú rodení jogíni. Ako rastieme, pomaly ,ale isto sa oddeľujeme od našej podstaty života: radosti, prítomnosti, pružnosti. Joga je skvelým nástrojom ako byť otvorený, prítomný a prepojený. Srdečne pozývam všetkých začiatočníkov aj pokročilých, ktorí si chcú stíšiť myseľ, ponoriť sa do prítomnosti skrze asany (jogové pozície), pranayamu (dychové cvičenia), meditáciu v pohybe, dopriať si aktívny relax a venovať sa na chvíľu len sebe. Keďže joga je 99% prax a 1% teoria teším sa na vás na jogamatkách. Moje jogínske meno je Kokoro Hai (Láska vo Vetre)"

© 2023 by Naomi Rhyme. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now